MOSKITIERY

MOSKITIERY PRZESUWNE

Moskitiera przesuwna to doskonały produkt do zabezpieczenia przed insektami dużych przeszklonych drzwi balkonowych przesuwnych, drzwi tarasowych, witryn, ogrodów zimowych. Dzięki małym oczkom siatka moskitiery przesuwnej zatrzymuje nie tylko najmniejsze insekty ale również ogranicza przenikanie do wnętrza pyłków, kurzu i liści, nie przeszkadzając swobodnej cyrkulacji powietrza.
System przesuwany skrzydła moskitiery przesuwnej umożliwia wykonanie bardzo dużych wymiarów gwarantujących jej szczelność i stabilność podczas użytkowania. Skrzydło moskitiery przesuwa się na rolkach jezdnych między szynami jezdnymi. Profile skrzydła oraz profile szyn wykonane są z ekstrudowanego kształtownika aluminiowego o nowoczesnym kształcie.
Dostępna paleta kolorów obejmuje między innymi kolory drewnopodobne i pozwala na zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Trwałe powłoki kolorystyczne wykonywane są metodą lakierowania proszkowego. Skrzydło moskitiery jest doszczelnione uszczelkami szczotkowymi.

rolety mini_wolnowiszące
rolety w kasecie

MOSKITIERA RAMKOWA

Wszystkie proponowane moskitiery skonstruowane są z profilu aluminiowego zapewniającego trwałość i stabilność siatki z włókna szklanego pokrytej winylem dającą prawie całkowitą przejrzystość. Zastosowanie moskitiery w żaden sposób nie przeszkadza w pracy rolet wewnętrznych oraz zewnętrznych. Nie ogranicza również widoczności w świetle okna. Wszystkie elementy, z których składa się ramka są odporne na działanie warunków atmosferycznych, co gwarantuje moskitierze trwałość na wiele lat jej użytkowania. Moskitiery dostosowane są do wszystkich typów okien.
Moskitiera ramkowa przeznaczona jest do montażu w oknach ramowych. Składa się ona z aluminiowej ramy na którą naciągnięta jest siatka. Montaż moskitiery odbywa się za pomocą zaczepów hakowych.

MOSKITIERY ROLOWANE

Moskitiery rolowane to wygodny system ochrony przed insektami, do montażu we wnękach okiennych i drzwiowych, w którym siatka roluje się do osłony. Dzięki temu zajmują one mało miejsca i nie potrzebują powierzchni na otwieranie bądź zamykanie.
Poprzez swoją konstrukcję moskitiery rolowane znakomicie sprawdzają się w drzwiach balkonowych z tzw. „systemem ruchomego słupka”. Moskitiera rolowana drzwiowa to produkt praktyczny i komfortowy w użytkowaniu szczególnie w przypadku gdy drzwi i okna muszą być często otwierane.
Obsługa odbywa się w łatwy sposób ponieważ moskitiery wyposażone są w mechanizm sprężynowy, który znacznie poprawia komfort pracy. Kasetka, prowadnice jak również listwa dolna wyposażone są w szczotki, które zapewniają jeszcze bardziej skuteczną ochronę przed insektami.

rolety mini_wolnowiszące
rolety w kasecie

MOSKITIERY DRZWIOWE

Moskitiery drzwiowe to systemy umożliwiające ochronę przed insektami. Skrzydła drzwi moskitiery zbudowane są ze specjalnych profili aluminiowych z naciągniętą siatką i uszczelnione od dołu uszczelką szczotkową. Osadzone są w solidnych, praktycznie samonośnych aluminiowych futrynach mocowanych we wnęce drzwiowej, dlatego bezproblemowy montaż jest uwarunkowany dokładnym pomiarem tej wnęki. W przypadku drzwi pojedynczych należy zastosować moskitierę zawiasową pojedynczą, a w przypadku drzwi podwójnych (wnęka szersza niż 160 cm) można zastosować drzwi zawiasowe podwójne lub przesuwne. Dzięki zainstalowanym zawiasom magnesowym otwierają się one i zamykają w łatwy sposób.